Proszę o pomoc

Proszę o pomoc

Wysłano dnia: 27 stycznia 2017 Kategoria: Porady Comments: 0

Witam,
poszukuję psychologa który mógłby przeprowadzić badania i wystawić opinie dla sądu i lekarza prowadzącego osoby transpłciowej. Czy byłoby możliwe, aby te testy przeprowadzić i uzyskać opinię u Pana?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
Witam,
W jakim celu potrzebna jest opinia dla sądu? Co ma zostać zbadane i opsane w opinii?
Pozdrawiam
Psycholog Mikołaj Terczakowski
Opinia ta ma potwierdzić brak jakichkolwiek innych schorzeń, które mogłyby dawać pozory transseksualizmu ,oraz potwierdzić, iż rzeczywiście osoba ubiegająca się o opinię jest transseksualna. W postępowaniu diagnostycznym wykorzystuje się:
– wywiad (w tym anamnestyczny)
– rozmowę psychologiczną
– obserwację
– analizę życiorysu emocjonalnego
– badania testowe
– wielowymiarowy kwestionariusz osobowości MMPI-2
– inwentarz do oceny płci psychologicznej
– skala inteligencji D. Wechslera dla dorosłych
– test do badania percepcji wzrokowej L. Bender
– test do badania pamięci wzrokowej L. Bentona
– test pamięci figur geometrycznych G. Kendalla

Dziękuję za szczegółowy opis. Ja nie specjalizuje się w opiniach dla sądu ale mogę polecić koleżankę która jest biegłym sądowym i wykonuje specjalistyczne opinie na potrzeby sądu. Jest to psycholog ………… i nazywa się ………….. Dane kontaktowe do niejznajdują się w internecie. Obecnie nie ma jej na terenie kraju . Będzie dostępna pod koniec stycznia.

Pozdrawiam
Bardzo Panu dziękuję.
Naprawdę doceniam to, iż postarał się Pan chociaż spytać o badania i polecić mi kogoś, kto byłby mi w stanie pomóc. Większość tak zwanych „profesjonalistów” nerwowo kończy ze mną rozmowę, jak tylko usłyszą słowo „trans”. Będę Pana chętnie polecać wszystkim osobom, które potrzebują trochę mniej „sądowej” pomocy psychologa.
Serdecznie pozdrawiam