Czy po rozstaniu z mężem grozi mi depresja?

,

Czy po rozstaniu z mężem grozi mi depresja?

Wysłano dnia: 9 lutego 2017 Kategoria: Nowości, Porady Comments: 0

Posiadam problem. Niedawno rozstałam się z mężem, z którym byłam dwanaście lat. Nie za dobrze to przeżyłam. Przez długi okres siedziałam i siedzę nadal sama w domu. Unikam ludzi i nadal to robię. Myślę, że jeszcze nie dam rady zacząć nowego rozdziału w życiu. Nie jestem gotowa. Chciałabym móc wyjść z domu, ale nie daje rady. Czy grozi mi depresja?

Witam Panią,
Z pewnością takie sytuacje życiowe jak opisana przez panią stwarzają ryzyko pojawienia się symptomów których wystąpienie konieczne jest aby postawić diagnozę wskazaną przez panią.
Dobra wiadomość dla pani jest taka że przy zastosowaniu odpowiedniego leczenia możemy szybko wyeliminować a przynajmniej zredukować ich nasilenie. W tym celu zalecam kontakt z psychologiem, psychoterapeutą, bądź psychiatrą którzy przeprowadzą wywiad i zaplanują wsparcie. Osobiście wielokrotnie pracowałem i obecnie również mam w terapii osoby które doświadczyły tego co pani opisała. Każda z osób osiągneła przynajmniej 70% założonych na początku terapii celów. Uważam że to dobra informacja.
Pozdrawiam i powodzenia!
Mikołaj Terczakowski