Jak odejść, gdy pojawia się ktoś inny?

Jak odejść, gdy pojawia się ktoś inny?

Wysłano dnia: 8 marca 2017 Kategoria: Porady Comments: 0

Jestem w związku od 4 lat, poznałam innego mężczyznę, w którym się zakochałam.Nie potrafię odejść od pierwszego- mimo, że tak naprawdę uważam, że jestem z nim tylko z przywiązania. Zazwyczaj kiedy ustalam sobie szczerą rozmowę z obecnym partnerem zawsze się wycofuję ze strachu przed zmianami. Bardzo chcę być z tym innym mężczyzną ale nie wiem jak to zrobić. Jakiś strach mnie paraliżuje przed rozstaniem.

Witam Panią,
A może to tylko zauroczenie i obawia się pani że ta bajka może okazać się typową Polską komedią romantyczną. Wszyscy wiemy jak ludzie się wzruszają oglądając go ale mało kto myśli o tym że te filmy kończą się na etapie pierwszych tygodni bycia razem. Jak pani myśli, dlaczego? Proszę zauważyć że nie ma kolejnych odcinków „Tylko mnie kochaj” ale 20 lat później. Wszyscy wiemy że nie byłoby wzruszeń oglądając taki film. Wiemy dlaczego a to ma wpływ na oglądalność.
Kolejną kwestia – w jakich okolicznościach poznała pani tego nowego mężczyznę? Czy niezadowolenie z jakości obecnego związku nie powoduje że jest pani mniej czujna? Pewnie zna pani kobiety które zostały porzucone po tym jak je zdobyto. Może obawia się pani tego?
A może warto zawalczyć o związek i udać się z partnerem na terapię dla par?
Decyzja należy do pani.
Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski