Ciągły lęk i stres

Ciągły lęk i stres

Wysłano dnia: 26 marca 2017 Kategoria: Porady Comments: 0

Witam
Od ok 2 tygodniu występują u mnie bóle brzucha spowodowane prawdopodobnie stresem lecz pewnie nie tylko. Ciągle czuję wewnętrznie uczucie lęku i strachu a wielkiej przyczyny aby się tak czuć to nie mam jest to bardzo uciażliwe a do tego dochodzą częste bóle i zawroty głowy. Częste kołatanie serca, bóle brzucha jak wcześniej wspomniałam, nie mogę się na niczym skupić a niedługo mam egzaminy. Przez to uczucie leku i niepokoju nie mogę normalnie na co dzień funkcjonować. Wspomnę również, że już kilka razy byłam kierowana przez panią psycholog w szkole ( jak jeszcze uczyłam się w liceum) oraz przez lekarza pierwszego kontaktu do udania się do psychologa gdzie chodziłam ale bardzo mało regularnie aż w końcu po wielu próbach zaprzestałam. Mam obecnie 21. A propos wielu spraw wymyślam nie stworzone historie i bez sensu się tym zadręczam tylko nie potrafię niestety powoli już nad tym panować, czasami są momenty kiedy wpadam w,, furię nerwicową ” wtedy jest już źle zdarza się to bardzo rzadko ale zdarza. Chciałabym zrobić z tym porządek bo z czasem będzie coraz gorzej. Moje pytanie brzmi czy opisany przypadek nadaje się do psychologa jeszcze czy już lepiej udać się do psychiatry jest mi ciężko z tym funkcjonować na co dzień a ciągły strach może być prekursorem wielu innych niechcianych chorób jestem tego świadoma dlatego chciałabym jak najszybciej rozpocząć leczenie tylko nie wiem u którego ze specjalistów i pewnie jeżeli chodzi o psychiatrę najlepiej prywatnie?
Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Witam Cię,
Na wstępie należy docenić cię za długi opis problemu. Z treści można zorientować się z czym masz problem. Odpowiadając na twoje pytanie w tekście dotyczące rodzaju specjalisty chciałbym abyś wiedziała że zarówno psychiatra jak i psycholog pomagają ludziom w każdej chorobie i tytaj nie ma żadnego rozróżnienia, czy też podziału na rodzaje zaburzeń. Nie ma znaczenia do którego zgłosisz się. Jeżeli udasz się do psychiatry a on uzna za stosowne że lepsze efekty uzyskasz dzięki połączeniu farmakoterapii(leków) i psychoterapii to zaproponuje ci również wizyty u psychologa/psychoterapeuty do którego wystawi ci skierowanie. Jeżeli psycholog/psychoterapeuta pracuje w poradnii to psychiatra musi wystawić ci skierowanie i zapewne tak też zrobi. Jeżeli zdecydujesz się uczęszczać prywatnie na wizyty to wówczas skierowanie nie jest potrzebne.
Zanim udasz się do psychiatry,psychologa, bądź psychoterapeuty zorientuj się proszę jakie ma doświadczenie ta osoba i postaraj się poczytać w internecie coś na jej temat. Możliwe że znajdziesz opinie innych pacjentów które wpłyną na podjęcie leczenia.
Życzę Ci wielu sukcesów i trzymam kciuki!!
Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski